JML-diving

Menu
MENU

Naši partneri

piece kremacyjne Kalfrisa

JML Funeris je výhradným distributórom a partnerom firmy Kalfrisa na poľskom trhu a trhu susedných štátov. Sme hrdí na to, že máme možnosť spolupracovať s tak skúseným partnerom.

Firma KALFRISA S.A. vznikla v roku 1965 fúziou firiem Talleres de Caldereria José Claver Pros  a Talleres de Fabricación de Cocinas Izuzquiza Arana S.A.  Kúpením 53% podielu od nemeckého vlastníka sa od roku 2005 stala firma výlučne vlastníctvom aragónskych rodín a zakladateľov firmy. Táto udalosť bola začiatkom novej etapy vylepšenia a zdokonalenia riešení ponúkaných firmou Kalfrisa, v posledných rokoch rozširujúcou činnosťou na medzinárodnej úrovni, vzhľadom na využívanie nových technológií. Vo februári roku 2009 Kalfrisa kupuje  firmu Saunier Duval Setri Espanola S.A., výrobcu pecí na spaľovaie odpadov, z Barcelony.  Tento krok umožnil rozšírenie sortimentu firmy Kalfrisa a vytvorenie lídera v tomto sektore.

V súčastnosti  hlavnou činnosťou firmy Kalfrisa je predovšetkým  projektovanie, výroba, dodávka , sprevádzkovanie  a činnosti záručné aj pozáručné pri kremačných inštaláciách, výroby a recyklácie energie ako aj ochrana životného prostredia. To všetko sa deje s využitím vlastných technológií. Najdôležitejšie produkty firmy to sú kremačné pece, rekuperátory tepla, ohrev vzduchu , eliminácia lietajúcich častíc organických a systémy filtrácie.